Про ліцей ⇒ Історія ліцею
01.09.1997 – 1998
Відкрив свої двері Економіко-правовий ліцей на базі СЗШ №212. До ліцею прийнято 173 учні, які навчалися у шести класах. Засновником і першим директором стала молодий енергійний педагог, вчитель вищої категорії Гольцова Валентина Петрівна.
Рік становлення педагогічного колективу, зародження ліцейних традицій, партнерських зв’язків з вищими навчальними закладами міста, республікою Польща, запровадження різноманітних свят, театру «Перевесло». Це рік державотворення: створено герб ліцею, учнівську організацію «Ліцейний парламент».
1998 – 1999
Рік тісної співпраці з Економічним ліцеєм м. Тихи (республіка Польща), зустрічі з Генеральним консулом України у республіці Польщі, Спілкою поляків в Україні. Велика увага приділялась вшануванню народних традицій, звичаїв українського народу.
Перший випуск — 42 випускники, з яких 9 медалісти. В ліцеї вже вісім класів
1999 – 2000
Ліцей очолила Морозова Лідія Василівна, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник народної освіти України.
Це був рік створення навчально-матеріальної бази ліцею, вирішення кадрових питань, створення педагогічного колективу.
2000 – 2001
Ліцей переїхав у нове, більш просторе приміщення на базі СЗШ. №192. Після капітального ремонту вільних приміщень цієї школи, продовжує працювати над створення навчально-матеріальної бази, покращення умов навчання ліцеїстів.
2001 – 2002
Ліцей має вже десять класів, близько 300 учнів.
Рік створення нових ліцейних традицій: з’являється Свято ліцейної родини, яке проходить в день посвяти учнів у ліцеїсти. Проходить це свято у лісі з богатирськими іграми – змаганнями, численними конкурсами, піснями та незмінною традицією – найсмачнішою кашею.
З’являється ліцейний прапор, гімн, девіз.
В колектив приходять нові педагоги, а з ними творчі ідеї, нові підходи до навчання та виховання.
2002 – 2003
Становлення педагогічного колективу. Створена адміністративна команда ліцею. Ліцеїсти посідають призові місця на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з базових дисциплін. Удосконалюється навчально-матеріальна база. З’являються нові угоди з ВУЗами.
Батьки ліцею, об’єднавши свої зусилля, створюють благодійну організацію «Фонд сприяння розвитку Економіко-правового ліцею»
2003 – 2004
Бути здоровим – це престижно. Ліцей бере участь у Всеукраїнському конкурсі «Школа сприяння здоров’ю» і співпрацює з Українським інститутом екології людини. З’являється тренажерна зала або кімната здоров’я. Вчитель біології Кушнір Майя Михайлівна стає переможцем серед учителів місті Києва і лауреатом ІІІ Всеукраїнського етапу «Вчитель року-2004».
В ліцеї з’являються: стіннівка «Ліцейний телеграф» та друкована газета «Ліцейний вісник».
У конкурсі «Взаєморозуміння в Європі через спорт» отримано призові місця:
- номінація малюнки. І місце - Луценко Роман, Ахріменко Ольга. ІІ місце - Придорожко Настя, Якубенко Олександр, Штерн Поліна.
- номінація фоторепортаж. І місце «Футбольне обличчя України в Європі» - за активну участь у конкурсі відзначено ліцей.
2004 – 2005
З’являється нова традиція вшанування ліцейної еліти: переможців МАН (Малої академії наук), предметних олімпіад, відмінників в день Наума покровителя учнів і навчанні. Продовжує працювати товариство «Ліцейний науковець», ліцеїсти стають переможцями ІІ та ІІІ турів МАН. В ліцеї активно запроваджуються нові інформаційні та проектні технології у навчанні
Конкурси
- Конкурс ім. П.Яцика 1 місце в районі.
- Конкурс учнівської творчості номінація література 1 місце.
2006 – 2007
Ліцей визначає рік, як рік милосердя. Ліцеїсти залучаються до участі у благодійних акціях та русі милосердя – вони часті гості підшефного закладу - дитячого будинку «Берізка». Відвідують Будинок ветеранів праці, допомагають дітям – інвалідам.
Ліцей стає учасником громадської акції «Флагман сучасної освіти України» та серед 180 навчальних закладів України занесений до однойменної літописної книги.
Приймає найактивнішу участь у акції вшанування пам’яті ветеранів Великої Вітчизняної війни «Солдатський платок».
Продовжується партнерство із сільськими школами.
Конкурси
- Конкурс ім. П. Яцика - 3 учні.
- Всеукраїнський конкурс учнівської творчості - 1 учень.
- Зароджується КВК старшокласників.
- Конкурс-огляд загонів ЮІР: юних пожежників - ІІІ м., огляд художньої само діяльності - І м.
2007 – 2008
Ліцей святкує свій ювілей – 10 років від заснування. Свято проходить у актовій залі КНТЕУ за участю гостей з Міністерства освіти і науки, управління освіти Деснянського району, колег зі шкіл, випускників минулих років, батьків.
В ліцеї активно працює Піклувальна рада та Рада батьків. Часто самі батьки є ініціаторами цікавих та корисних справ (театр «Березіль», театр-студія КВК, день Св. Валентина, Новорічний бал-маскарад, заміські екскурсії і т.ін.).
Продовжується оновлення навчально-матеріальної бази сучасними технічними засобами навчання.
Учитель української мови та літератури ліцею Радченко Ірина Олегівна посіла І місце в місті Києві і 2-е на Всеукраїнському конкурсі «Учитель року». Вона створила лабораторію мультимедійних засобів навчання з української мови та літератури, проводить на базі ліцею семінари для колег-філологів району та міста.
2008 – 2009
Ліцей продовжує бути лабораторією мультимедійних засобів навчання української мови (вч. Орлова О.М.)
Активно працює психологічна служба на чолі з практичним психологом Єргієвою Л.В.
Конкурси
- Огляд-конкурс на кращу організацію правової освіти – колектив ЕПЛ – ІІ м. р-н.
- Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я» номінація літературно – музично-спортивних міні-композицій – 1-е місце.
- Конкурс плакатів – 1-е місце.
- Конкурс фото- та художніх робіт – 1-е місце, переможцем у всіх номінаціях усього конкурсу стала команда Імпульс ЕПЛ.
- Всеукраїнський просвітницько-патріотичний конкурс щодо вшанування жертв Голодомору 1932-1933 р. «Пам'ять народу» – ІІ м.
2009 – 2010
В ліцеї з’явився радіовузол, що дало можливість музичних дзвінків, різноманітних радіопередач.
2010 – 2011
З’являється вокально-інструментальний ансамбль (керівник, вчитель музичного мистецтва Лопухов О.Л.), який завойовує 2 місце в місті Києві на огляді колективів.
Ліцей посів І місце з багатоборства у Спартакіаді допризовної та призовної молоді району (предмет «Захист Вітчизни», учень – Безкопильний Олександр, вчитель Дуля О.І.).
Театр-студія КВК переможець районного конкурсу «Юний пожежник» (керівник Мієнко М.К.).
Конкурси
- Огляд-конкурс на кращу організацію правової освіти та виховання у ЗНЗ ІІ м. район.
- Міжнародний конкурс з укр. мови ім. П. Яцика (3 учні).
- Науково-дослідницька робота з екології – Смакоуз Т.В.
- Міська спартакіада з військового семиборства. Безкопильний Олександр в складі міста.
2011 – 2012
ЕПЛ посів ІІ місце у міському етапі конкурсу з правової освіти і правового виховання.
Значно зріс якісний склад учителів. Вчителі ліцею беруть активну участь у розповсюдженні передового педагогічного досвіду через фахові видання, відкриті уроки, практичні семінари, конференції, які проводяться на базі ліцею, участь у національному проекті «Відкритий світ». Створюються стаціонарні творчі групи вчителів, такі, як «Проект в дії», Ерудити предметних олімпіад, НТУ ліцеїстів – школа майбутніх науковців, урок – завжди творчість, технологія SMART на уроках математики, рейтингова система: аналіз та вдосконалення.
Багато років ліцеїсти є активними учасниками у Всеукраїнських конкурсах. Зросла на 35% кількість призерів районного етапу МАН.
Регулярними стали інтерв’ю учнів ліцею для національного радіо.
Продовжуються зв’язки з вузами. Таких угод вже 10.
Невід’ємною складовою освітнього процесу в ліцеї стає комп’ютеризація: підключено до мережі Internet комп’ютерні класи, спецкабінети, адміністрація; комп’ютерна верстка ліцейної газети «Ліцейний вісник» – основного органу Прес-центру.
Колектив ліцею став учасником програми «Школи-новатои», ініціатором впровадження якої є компанія Microsoft за сприяння Міністерства освіти і науки України.
ВІА «Astro» посів І місце в районному огляді-конкурсі художньої самодіяльності в номінації «Вокально-інструментальне мистецтво».
В Х Міському фестивалі авторської пісні та співаної поезії учениця 11 класу посіла ІІ місце в номінації «Діти цивілізації».
Ліцей є постійним учасником конкурсу «Діалог держав».
2012 – 2013
Відповідно до профілю в ліцеї в експериментальному порядку створено мультипрофільний клас — економіко-правовий.
Навчально-виховний процес в ліцеї забезпечено новітніми ТЗН в достатньому обсязі.
За підсумками ДПА 12 учнів нагороджено золотою медаллю, 1 — срібною.
Якісний склад вчителів підвищився на 19%. Шишкарьова Тетяна Валентинівна — вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист посіла І місце в місті Києві в конкурсі «Учитель року-2013» в номінації «Інформатика».
Каракаш Юля, учениця 11 класу, отримала персональну стипендія Київської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей м.Києва.
Ознайомлення з системою дистанційного навчання учнів.
Широко впроваджуються в ліцеї інтегровані електронні комплекси для знз, завдяки участі у програмі «Школи-новатори».
Ліцей пройшов атестацію з відзнакою до 2023 року.
2013 – 2014
У 2013-2014 н.р. в Економіко-правовому ліцеї продовжено експериментально-дослідницьку роботу за програмою мультипрофільного навчання (ІІ етап – адаптаційно-коригуючий).
За підсумками ДПА 2013-2014 н.р. 10 учнів ліцею нагороджено золотою медаллю та 3 – срібною.
Ліцей є учасником загальнонаціонального проекту «Відкритий світ».
Колектив ЕПЛ – учасник програми «Школи-новатори», ініціатором упровадження якої є компанія «Майкрософт Україна». Матеріали вчителів Орлової О.М., Сухорукової А.М., представлені у конкурсі «Вчитель-новатор», отримали срібний та бронзовий рівень.
У ІІ (районному) етапі олімпіад брали участь 60 учнів ліцею, серед них 47 призерів.
Загальна кількість учнів-учасників районного стану МАН 20, з них призерами стало 15 учнів, у міському етапі – 12 переможців.
У конкурсі Головного управління юстиції у м. Києві на найкращий твір на правову тематику брало 9 учнів ЕПЛ 10-11-х класів. 5 робіт стали призерами районного етапу та брали участь у міському етапі конкурсу.
Грамотою за високий результат у міській олімпіаді з математики нагороджено Реп`янчина Олександра, учня 9-Е класу.
У Всеукраїнський конкурсі дитячої творчості «Очима дитини – про бюджет країни»: номінація художня творчість – І місце посіла учениця 8-Ю класу Дейнека Інна.
24 учні ліцею брали участь у Всеукраїнській грі «Соняшник» та нагороджені дипломами. Координатор – Вовк О.О.- вчитель української мови та літератури.
31 ліцеїст брали участь у Всеукраїнській грі «Патріот» та нагороджені дипломами. Координатор – Шульга Т.О.- заступник директора з виховної роботи, вчитель української мови та літератури.
11 учнів 9-Ю класу взяли участь у VІ Юнацькій конференції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника «Вивчаємо Києво-Печерську лавру разом». Доповіді – презентації усіх учасників опубліковано окремим збірником. Координатор – Долина О.І., вчитель художньої культури, бібліотекар ліцею.
Міжнародний конкурс епістолярного жанру «Напиши листа і розкажи, як музика впливає на життя людини» (міський етап) – І місце посів Гайдай Василь, учень
10 –Е класу, ІІІ місце – Гурін Анна, учениця 10-Ю класу.
ІV міський фестиваль-конкурс «Маю честь» (дипломант конкурсу – Бойченко Дмитро, учень 11-ЕП класу)
Всього у конкурсах різних рівнів брало участь більше 40 % ліцеїстів.
На базі ліцею були проведені:
- розважально-інтелектуальний квест для учнів 5-9 класів навчальних закладів Деснянського району;
- Міжнародна конференція «Пам'ять крізь віки» ( за участю групи дітей з Білорусії);
- Районний семінар-тренінг для вчителів правознавства «Молодь за права людини» за участю міжнародної громадської організації «Молодь за права людини».
Психолог ліцею Єргієва Л.В. Веде постійну рубрику «Психологічна консультація» у журналі «Моя історія».
Вчитель Смакоуз Т.В – член комісії з біології, екології та природознавства науково-методичної ради з питань освіти МОН України, підготувала рецензії на 12 рукописів, які подано до комісії на присвоєння грифу «Рекомендовано»
2014 – 2015
Протягом 2014-2015 навчального року робота педагогічного колективу Економіко-правового ліцею була спрямована на подальшу реалізацію науково –методичної проблеми закладу «Інтеграційний підхід та використання ІКТ – технологій як необхідна складова якісної освіти, формування у ліцеїстів навичок ХХІ століття у сучасному освітньому просторі».
У 2014-2015 н.р. було продовжено експериментально-дослідну роботу за темою: «Впровадження мультипрофільного навчанн в Економіко-правовому ліцеї ІІ - ІІІ ступеня Деснянського району м. Києва»
Термін: 2013-2017 р.р.
ІІІ етап – практичний
За підсумками ДПА 2014-2015 н.р. 6 учнів ліцею нагороджено золотою медаллю та 4 – срібною.
Вчителі ліцею активно поширювали свій досвід на різноманітних семінарах, тренінгах, конференціях, конкурсах району та міста.
Орлова О.М. брала участь та посіла І місце у районному етапі конкурсу «Учитель року -2015»(українська мова та література).
Педагоги ліцею продовжили роботу по реалізації особистісного творчого потенціалу учнів. З метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді було проведено І етап учнівських олімпіад з базових дисциплін під керівництвом творчої групи вчителів «Ерудити предметних олімпіад»
Всього в олімпіадах взяли участь більше 120 ліцеїстів, що складає більше 50% від загальної кількості учнів.
В ІІ (районному) етапі олімпіад брали участь більше 50 учнів ліцею – призерів ліцейного етапу, з них призерами стали 17 учнів.
Слід відмітити, що нема жодного основного предмету, які викладаються в ліцеї, з якого б учні не показали призовий результат.
З метою залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи у 2014-2015 навчальному році ліцеїсти брали участь у роботі НТУ “Ліцейний науковець”, де в 18 секціях працє більше 70 ученів ліцею. Для організації роботи та проведення ліцейного етапу конкурсу- захисту МАН в ліцеї було створено координаційну раду, яка призначила педагогічних керівників для учнів, що виконували дослідницькі роботи, провела до 10 - 11 грудня науково – практичні конференції та визначила роботи, які брали участь в районному етапі конкурсу – захисту МАН 23-24 грудня. Загальна кількість учасників ліцейного етапу – 21.
Журі І (районного) етапу конкурсу – захисту визначило призерами 13 робіт учнів ЕПЛ.
Активну участь брала команда учнів ліцею в міському етапі Всеукраїнської учнівської предметної олімпіади та конкурсу – захисту МАН
Загальна кількість призових місць в міському етапі - 5
Активну участь брали учні ліцею і в різноманітних загальноліцейних, районних, міських та Всеукраїнських конкурсах:
В рамках програми інтелектуальних ігор «Інтелект» Київського Міжнародного університету
«Судові дебати», де команда ЕПЛ посіла І місце;
Інтелектуальна гра « Mr. Knoy-Аll», де команда ліцею посіла ІІІ місце.
10 учнів ліцею взяли участь у Всеукраїнській грі « Патріот» та нагороджені дипломами. Координатор програми - Вовк О.О.
63 учні взяли участь у Першій міській у м.Києві олімпіаді серед старшокласників з сучасного управління (менеджменту), яка була організована Центром Сучасного Управління ІРУС. Серед 30 призерів і лауреатів міської олімпіади – 7 учнів ліцею, які отримали дипломи та офіційні рекомендації. Прокопчук Д., учень 11-ЕП класу, став переможцем олімпіади, отримав знак «Золота булава», диплом, рекомендацію, показавши найкращий результат серед усіх учасників. Керівник групи – Гречушкіна Г.П.
У конкурсі творів, присвячених здобуттю суверенітету, збереженню територіальної незалежності України, взяли участь 5 ліцеїстів. Робота Заїки А., учня 9-Ю класу, посіла ІІІ місце у районному етапі.
Першість району у змаганнях з вогневої підготовки «Снайпер столиці» - 4 місце: Морастирський С., Коломієць В.
Першість району з військового багатоборства – 3 місце: Реп`янчин О., Горський Д., Марченко Є.
Першість м.Києва з військового багатоборства – 3 місце : Реп`янчин О., Горський Д.
Першість м.Києва з багатоборства «Козак Challenge» - 1 місце: Монастирський С., Шарабура Є., Малюга Є., Реп`янчин О., Горський Д., Малов Б., Ільїн Д.
У 2014-2015 н.р. на базі Економіко – правового ліцею пройшли педагогічну практику студенти Київського університету імені Бориса Грінченка.
На базі ліцею були проведені:
1 Захист науково – дослідницьких робіт МАН секції правознавства (районний етап – грудень 2014р)
2. Науково-практичний семінар для заступників директорів м.Києва на тему: «Хмарно орієнтоване навчальне середовище в Економіко-правовому ліцеї» (січень 2015)
3. Науково-практичний семінар для заступників директорів району на тему: «Хмарно орієнтоване навчальне середовище в Економіко-правовому ліцеї» (лютий 2015)
4. Районний етап конкурсу «Учитель року-2015» у номінації «Правознавство»
5. Правова вікторина - брейн-ринг «Ти - людина, отже, ти маєш права!» для учнівського самоврядування району.
Вчителі ліцею брали активну участь у розповсюдженні передового педагогічного досвіду через фахові видання: загальна кількість друкованих праць вчителів ЕПЛ у 2014-2015 н.р. – 6
Орлова О.М.
1. Українська література. Комплексне видання для підготовки до ЗНО.
К.Літера, ЛТД, 2014.
2. Українська література: Довідник для абітурієнтів та школярів. Повний курс підготовки для вступу до вищих навчальних закладів / В.Мелешко, І.Радченко, О.Орлова, А.Панченков. 2014, К.: Літера ЛТД
Жеміоніс І.Б.
1 «Світ людей у новелі Р.Д.Бредбері «Усмішка»// «Всесвітня література в школах України», №4, 2015
Резніченко Т.Ю.
1. Тематично-ігровий інтегрований урок із фізкультури й основ здоров’я. 7-8 –мі класи. // Здоров’я та фізична культура. № 22, листопад 2014.
Діденко Т.В.
1. 1939 - 1945. Пам'ятаємо.// Методичний портал http://metodportal.com/node/34934
Смакоуз Т.В.
Рецензії на рукописи (12 рукописів), подані до комісії на присвоєння грифа «Рекомендовано» (Комісія з біології, екології та природознавства Науково-методичної ради з питань освіти і науки України)
2015 – 2016
Протягом 2015-2016 навчального року робота педагогічного колективу Економіко-правового ліцею була спрямована на подальшу реалізацію науково-методичної проблеми закладу «Інтеграційний підхід та використання ІКТ – технологій як необхідна складова якісної освіти, формування у ліцеїстів навичок ХХІ століття у сучасному освітньому просторі».
За підсумками ДПА 2015-2016н.р. 3 учнів ліцею нагороджено золотою медаллю.
Вчителі ліцею беруть активну участь у розповсюдженні передового педагогічного досвіду через фахові видання, відкриті уроки, практичні семінари, конференції, які проводяться на базі ліцею. Створюються стаціонарні творчі групи вчителів, такі, як «Проект в дії», Ерудити предметних олімпіад, НТУ ліцеїстів – школа майбутніх науковців, урок – завжди творчість, технологія SMART на уроках математики, рейтингова система: аналіз та вдосконалення.
Багато років ліцеїсти є активними учасниками у Всеукраїнських конкурсах. Зросла на 35% кількість призерів районного етапу ВУО з базових дисциплін.
Регулярними стали інтерв’ю учнів ліцею для національного радіо.
Продовжуються зв’язки з вузами. Таких угод вже 12.
Активну участь брали учні ліцею і в різноманітних загальноліцейних, районних, міських та Всеукраїнських конкурсах:
В рамках програми інтелектуальних ігор «Інтелект» Київського Міжнародного університету
1. «Ерудити правознавства», де команда ЕПЛ посіла І місце;
2. Інтелектуальна гра «Mr. Know-Аll», де команда ліцею посіла ІІ місце.
- 12 учнів ліцею взяли участь у Всеукраїнській грі «Соняшник» та нагороджені дипломами. Координатор програми - Вовк О.О.
- 35 учні взяли у часть у «Україна та світ». Перший молодіжно-культурний конкурс з англійської мови.
- У конкурсі творів на правову тематику -10 учасників.
- Конкурс «Омбудсмен». 2 учнів посіли ІІ місце
- Участь у конкурсі на кращий web-сайт навчального закладу України. Ліцей увійшов до першої 20-ти з поміж більше 1800 учасників.
- проект ”Партнерство в освіті” (міжнародне співробітництво). Керівник – Діденко Т.В.
- проект „Закордонна українська школа. (міжнародне співробітництво). Керівник – Діденко Т.В.
- проект „Класна школа». (міжнародне співробітництво). Керівник – Діденко Т.В.
- Під керівництвом Кошеля Д.М., педагога-організатора, учні ліцею посіли І місце в районному етапі мистецьких конкурсів: вокальне мистецтво та вокально – інструментальне мистецтво.
- Під керівництвом вчителя ліцеїсти брали участь у конкурсі «Таланти твої, Деснянщино». Учні-переможці отримали почесні грамоти.
Вчителі та учні брали активну участь у програмах та проектах:
– «STEM – професія майбутнього». Навчальний заклад переміг у конкурсі та отримав приз- активатор мультимедійної поверхні.
– «Україна та світ». Перший молодіжно-культурний конкурс з англійської мови. 35 учнів ліцею брали участь та отримали дипломи учасників конкурсу.
ЕПЛ посів ІІ місце у районному етапі конкурсу з правової освіти і правового виховання.
На базі ліцею були проведені заходи районного та міського рівнів
1. Захист науково–дослідницьких робіт МАН секції правознавства (районний етап – грудень 2015 р.)
2. Науково-практичний семінар для слухачів школи резерву заступників директорів Деснянського району на тему: «Хмарно орієнтоване навчальне середовище в Економіко-правовому ліцеї» (січень 2016)
3. Жеміоніс І.Б. – семінар для вчителів світової літератури закладів освіти м.Києва (листопад 2015, грудень 2015 р.).
2016 – 2017
Протягом 2016-2017 навчального року робота педагогічного колективу Економіко-правового ліцею була спрямована на подальшу реалізацію науково-методичної проблеми закладу «Інтеграційний підхід та використання ІКТ–технологій як необхідна складова якісної освіти, формування у ліцеїстів навичок ХХІ століття у сучасному освітньому просторі».
За підсумками ДПА 2016-2017 н.р. 1 учениця ліцею нагороджена золотою медаллю.
Вчителі ліцею беруть активну участь у розповсюдженні передового педагогічного досвіду через фахові видання, відкриті уроки, практичні семінари, конференції, які проводяться на базі ліцею. Створюються стаціонарні творчі групи вчителів, такі, як «Проект в дії», «Ерудити предметних олімпіад», «НТУ ліцеїстів – школа майбутніх науковців», «Урок – завжди творчість», «Технологія SMART на уроках математики», «Рейтингова система: аналіз та вдосконалення», «Хмарно орієнтоване середовище у ліцеї».
Багато років ліцеїсти є активними учасниками у Всеукраїнських конкурсах. Зросла на 38% кількість призерів районного етапу ВУО з базових дисциплін: 47 перемого у районному етапі, 9 – у міському етапі. В
исокі результати мають ліцеїсти та їхні педагогічні керівники МАН: 11 перемог у районному етапі, та 4 – у міському.
Продовжуються зв’язки з вузами. Таких угод вже 14.
Активну участь брали учні ліцею і в різноманітних загальноліцейних, районних, міських та Всеукраїнських конкурсах:
«STEM – професія майбутнього» – учні 10-х класів, І місце у Києві.
«Україна та світ». Перший молодіжно-культурний конкурс з англійської мови. 33 учня ліцею брали участь та отримали дипломи учасників конкурсу (фонд «Династія»)
«Соняшник». Всеукраїнська гра з української мови. Брали участь 15 учнів. Керівник – Вовк О.О.
«Sunflover». Всеукраїнська гра з зарубіжної літератури. Брали участь 15 учнів. Керівник – Жеміоніс І.Б.
«Геліантус». Всеукраїнська гра з природознавчих дисциплін. Брали участь 15 учнів. Керівник – Смакоуз Т.В.
«Грінвіч». Всеукраїнська гра з англійської мови. Брали участь 15 учнів. Керівник – Придорожко В.В.
«Інтелект-турнір», перемога у районному етапі, участь у фіналі міського етапу. Керівник – Кошель Д.М.
Конкурс авторської пісні – ІІ місце у районному етапі. Керівник – Кошель Д.М.
«Кришталева тура» – ІІІ місце у районному етапі, участь у міському. Керівник – Резніченко Т.Ю.
Фестиваль «Київ – місто моє» – Номінація «Кращий авторський вірш» Бобко А. ( 10 кл.) – ІІ місце у міському етапі.
«Поетична весна» – троє учнів посіли ІІІ місце у районному етапі. Керівник – Жеміоніс І.Б.
Змагання з вогневої стрільби – ІІІ місце у районному етапі ( ліцеїсти та вчителі)
Районний конкурс «Омбудсмен» – Номінація «Свобода віросповідання»: I місце – Очкін Дмитро, учень 10 клас; Номінація «Свобода пересування» II місце – Карнарук Олена, учениця 11 класу; Номінація «Інформаційний простір і діти» II місце – Коваленко Дарія, учениця 11 класу. Керівник – Демідкін О.О.;
Троє учнів виступали на науковій економічній конференції. Керівник – Гречушкіна Г.П.
Шестеро учнів мають публікації статей на економічну тематику за підсумками наукової конференції. Керівник – Гречушкіна Г.П.
«Клас ідея» – І місце у районному етапі. Керівники – Карський М.В., Гупало В.В., участь у міському етапі (Смиковський Лев)
ЕПЛ посів ІІ місце у районному етапі конкурсу з правової освіти і правового виховання.
На базі ліцею були проведені заходи районного та міського рівнів:
1. Захист науково-дослідницьких робіт МАН секції правознавства (районний етап – грудень 2016 р.)
2. Науково-практичний семінар для вчителів Деснянського району на тему: «Хмарно орієнтоване навчальне середовище в Економіко-правовому ліцеї» (січень 2017)
2017 – 2018
Протягом 2017-2018 навчального року робота педагогічного колективу Економіко-правового ліцею була спрямована на подальшу реалізацію науково – методичної проблеми закладу «Сучасна освіта: шляхи реалізації наскрізних ліній нової української школи».
За підсумками ДПА 2017-2018 н.р. 4 учнів ліцею нагороджені золотою медаллю, 1 учениця – срібною.
Вчителі ліцею беруть активну участь у розповсюдженні передового педагогічного досвіду через фахові видання, відкриті уроки, практичні семінари, конференції, які проводяться на базі ліцею. Створюються стаціонарні творчі групи вчителів, такі, як «Проект в дії», «Ерудити предметних олімпіад», «НТУ ліцеїстів – школа майбутніх науковців», «Урок – завжди творчість», «Технологія SMART на уроках математики», «Рейтингова система: аналіз та вдосконалення», «Хмарно орієнтоване середовище у ліцеї».
Багато років ліцеїсти є активними учасниками у Всеукраїнських конкурсах. Зросла на 95 % кількість призерів районного етапу ВУО з базових дисциплін: 93 перемоги у районному етапі, 12 – у міському етапі. Високі результати мають ліцеїсти та їхні педагогічні керівники МАН: 5 перемог у районному етапі, та 3 – у міському.
Активну участь брали учні ліцею і в різноманітних загальноліцейних, районних, міських та Всеукраїнських конкурсах:
- «STEM –професія майбутнього» - учні 10-х класів.
- Проект “HEALTHY SCHOOLS” – фіналісти, 4 місце у Всеукраїнському етапі.
- «Соняшник». Всеукраїнська гра з української мови. Брали участь 50 учнів. Керівник – Вовк О.О.
- «Sunflover». Всеукраїнська гра з зарубіжної літератури. Брали участь 25 учнів. Керівник – Жеміоніс І.Б.
- «Геліантус». Всеукраїнська гра з природознавчих дисциплін. Брали участь 40 учнів. Керівник – Кушнір М.М., Смакоуз Т.В.
- «Грінвіч». Всеукраїнська гра з англійської мови. Брали участь 50 учнів. Керівник – Придорожко В.В.
- «Кенгуру». Всеукраїнська гра з математики. Брали участь 26 учнів. Керівник – Мельник І.П.
- Конкурс авторської пісні – І місце у районному етапі. Керівник – Кошель Д.М.
- «Кришталева тура» –– ІІІ місце у районному етапі, участь у міському. Керівник – Резніченко Т.Ю.
- Фестиваль «Київ – місто моє» - Номінація «Кращий авторська пісня» Бобко А. ( 11 кл.) – І місце у міському етапі.
- Змагання з вогневої стрільби – І та ІІІ місце у районному етапі ( ліцеїсти та вчителі). Керівник – Медвецький Ю.О.
- Районний конкурс «Омбудсмен» - Баланчук Яна, 9 клас –І місце,
- Кецкало Людмила, 9 клас – І місце, Полоз Лілія, 9 клас – ІІ місце. Керівник - Демідкін О.О.;
- Троє учнів виступали на науковій економічній конференції . Керівник – Гречушкіна Г.П.
- Четверо учнів мають публікації статей на економічну тематику за підсумками наукової конференції. Керівник – Гречушкіна Г.П.
- «Всеукраїнський конкурс робіт талановитої молоді у сфері грошей, фінансів та банківської справи» - 9 дипломантів, 1 гран-прі. Керівник – Гречушкіна Г.П.
- «Київський вальс» - ІІ місце у районі;
- Військо-патріотична гра «Сокіл «Джура»» - ІІ місце у районі.
- II місце – Районний конкурс патріотичної пісні «Україна від А до Я»
- І місце – Змагання з армреслінгу (районний етап)
- Спеціальний приз за краще авторське виконання пісні у V Відкритому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Пам'ять серця» (пісенний конкурс) до Дня Пам‘яті та Примирення
- І місце - Районний конкурс на кращу систему правової освіти
- Участь у конкурсі на кращий web-сайт навчального закладу України.
Заходи, що були проведені на базі ліцею.
- Захист науково – дослідницьких робіт МАН секції правознавства (районний етап – грудень 2017 р.)
- Майстер-клас “Нова українська школа: використання ІКТ, міжпредметних звязків для формування навичок ХХІ століття” для вчителів української мови та літератури міста Києва (листопад 2017)
- Науково-практичний семінар для керівників та заступників директорів закладів освіти міста Києва «Імідж навчального закладу: теорія і практика» (березень 2018)
2018 – 2019
Протягом 2018-2019 навчального року робота педагогічного колективу економіко-правового ліцею була спрямована на аналіз та результативність науково-методичної проблеми закладу «Сучасна освіта: шляхи реалізації наскрізних ліній нової української школи».
У рамках реалізації програми вдосконалення освітнього процесу в економіко-правовому ліцеї продовжилась робота педагогічного колективу по створенню відкритої, впорядкованої, гармонійної, цілісної системи навчання, яка гарантує міцність знань учнів та максимальний розвиток їх природних здібностей в умовах профільного навчання.
Над удосконаленням професійної компетентності учителів ліцею працювали стаціонарні та динамічні творчі групи:
- «Ерудити предметних олімпіад». Основне завдання: організація роботи з обдарованими учнями в напрямку проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Підготовка та проведення науково – практичної конференції.
Керівник групи – ЗДНВР Орлова О.М.
- «НТУ ліцеїстів – школа майбутніх науковців». Основне завдання:
- організація роботи НТУ, широке залучення учнів ліцею для роботи в секціях, проектних групах, написанні та захисті робіт МАН.
Керівник групи – ЗДНВР Орлова О.М.
- ІКТ в ЕПЛ (впровадження елементів дистанційного навчання). Основне завдання: вироблення інноваційного стилю діяльності, розвиток творчого потенціалу всього колективу, підвищення креативного освітнього рівня навчального закладу.
Керівник групи ЗДНВР Лисенко Т.І.
- «Урок – завжди творчість». Основне завдання: Вивчити особливості програмного матеріалу суміжних предметів, можливості інтеграції курсів, генералізації знань для переходу до їх нового рівня – мета предметності.
Керівник групи – Жеміоніс І.Б. – вчитель зарубіжної літератури вищої категорії, учитель – методист.
- Технологія SMART Notebook на уроках математики. Основне завдання: Вивчення можливостей програми SMART Notebook для використання при підготовці до уроків математики, розробка уроків.
Керівник групи Лисенко Т.І. – ЗДНВР, вчитель математики вищої категорії, учитель-методист створила кабінет – творчу лабораторію для розповсюдження ППД, напрацювань і надбань.
- «STEM – професія майбутнього». Основне завдання: ознайомлення учнів 10-х класів з різними напрямками роботи під час відвідування майстер-класів, семінарів, практичних занять у компанії «SAP», створення та робота у проекті «Ліцейна атмосфера».
Керівники групи ЗДНВР Лисенко Т.І., Гупало В.В., вчитель інформатики ліцею.
- «Рейтингова система - у дії, аналіз та вдосконалення». Основне завдання: проаналізувати можливості рейтингової системи оцінки діяльності учнів ліцею для стимулювання навчання, залучення ліцеїстів до науково-дослідницької, громадської, творчої діяльності та стимулювання ініціативи, що безпосередньо сприяє самовизначенню особистості ліцеїста. Розробити та впровадити корективи для підвищення ефективності рейтингової системи.
Керівник групи – ЗДВР Скриннік М.В.
Участь у реалізації національних, державних та регіональних програмах:
- Всеукраїнська антиалкогольна програма «Сімейна розмова»;
- ПРООН/ЮНЕЙДС “Сприяння просвітницькій роботі “Рівний-рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя”.
Вчителі ліцею брали активну участь у розповсюдженні передового педагогічного досвіду через фахові видання: загальна кількість друкованих праць вчителів ЕПЛ у 2018-2019 н.р. – 3.
- Орлова О.М. Українська мова і література: Підготовки до ЗНО. 2018. І. Радченко, О. Орлова К.: Літера ЛТД, – 2018.
- Орлова О.М. Українська мова і література: Підготовки до ЗНО. 2019. І. Радченко, О.Орлова К.: Літера ЛТД, – 2019.
- Жеміоніс І.Б. «Всесвітня література в школах України», № 3, 2018.
4.Жеміоніс І.Б. Нехай не згаснуть наші смолоскипи. Урок за творчістю Пауля Целана. «Всесвітня література в школах України», № 5, 2018.
Апробація підручників, програм.
- Електронні підручники з англійської мови : Choices with My English Lab pre-intermediate Pearson, Choices with My English Lab intermediate Pearson.
Апробацію проводила вчитель англійської мови вищої категорії Придорожко В.В.
За авторськими програмами в ліцеї працюють:
- Кушнір М.М. Програма курсу “Валеологія” для 8–11 класів.
Учні та вчителі ліцею брали активну участь в програмах та проектах (районного, міського, республіканського та міжнародного рівнів).
- «Соняшник». Всеукраїнська гра з української мови. Брали участь 50 учнів. Керівник – Вовк О.О.
- «Sunflover». Всеукраїнська гра з зарубіжної літератури. Брали участь 50 учнів. Керівник – Жеміоніс І.Б.
- «Геліантус». Всеукраїнська гра з природознавчих дисциплін. Брали участь 40 учнів. Керівник – Кушнір М.М., Смакоуз Т.В.
- «ПАЗЛ». Всеукраїнська гра з англійської мови. Брали участь 50 учнів. Керівник – Придорожко В.В.
- «Кришталева тура»- ІІ та ІІІ місце у районному етапі, участь у міському. Керівник – Резніченко Т.Ю.
- П’ятеро учнів виступали на науковій економічній конференції . Керівник – Гречушкіна Г.П.
- П’ятеро учнів мають публікації статей на економічну тематику за підсумками наукової конференції. Керівник – Гречушкіна Г.П.
- «Київський вальс» - ІІІ місце у районі;
- Військо-патріотична гра «Сокіл «Джура»» - ІІІ місце у районі. –Медвецький Ю.О., Резніченко Т.Ю., Гупало В.В.
У ліцеї було проведено ІІ та ІІІ Всеукраїнську інтернет-олімпіаду проекту «На урок», загальна кількість учасників – 80% ліцеїстів, з них 52% отримали дипломи переможців І-ІІІ ступенів Всеукраїнського рівня. Переможці були нагороджені дипломами та грошовими винагородами від Благодійного фонду сприяння розвитку ЕПЛ.
У ліцеї була проведена науково-практична конференція “За результатами І етапу Всеукраїнської олімпіади, презентація кращих робіт та ідей ліцеїстів”.
Всього в олімпіадах ліцейного етапу взяли участь 159 ліцеїстів, що складає більше 65 % від загальної кількості учнів.
У ІІ (районному) етапі олімпіад брали участь 89 учнів ліцею – призерів ліцейного етапу, 97 призових місць вибороли ліцеїсти у районному етапі.
У ІІІ (міському) етапі ВУО здобули 18 призових місць.
З метою залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи у 2018-2019 навчальному році ліцеїсти беруть участь у роботі НТУ “Ліцейний науковець”, де в 18 секціях працює більше 90 учнів ліцею.
Всього в ліцейному етапі конкурсу взяли участь 22 ліцеїсти, що складає 10 % від загальної кількості учнів. Журі конкурсу рекомендувало 7 робіт для участі в районному конкурсі – захисті МАН «Дослідник». Найбільше робіт представлено з правознавства, економіки. Загальна кількість учнів-учасників районного етапу – 7. У районному етапі здобули 6 призових місць.
Призерами ІІ (міського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницькіх робіт учнів-членів МАН у 2018–2019 н.р. стали 2 ліцеїстів.